Reklam
Bugun...
Neler Oluyor Bize ?


Hüsnü Güngör Sıradan
husnugungur@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 06-02-2016 08:49

Derdi Vatan, Derdi Millet, Derdi Din Olmayan Bir Milletin Sonunda Dertlenecek Hiç Bir Şeyi Olmaz
30 yılı aşkın bir zamandır cennet vatanımız üzerinde oynanan oyunlar ne zaman son bulacak ? Değerli dostlar inancı insan kalitesi ile dünyanın en değerli topraklarında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti milletiyiz. Tarihte kahramanlıkla anılan, destanlar yazan bir ecdadın torunları olarak özellikle Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı'nda Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Tatar, Roman''ı, Göçmeni adı her neyse bu güzel toprakların bekası için can veren ecdadımız, acaba şu an şöyle çıkıp baksalar Türkiye'nin haline ne derler?
Bir gerçek var ki inançsız, insanlık merhametinden uzak devletimizin bitmesi ve bitirilmesi için gayret eden vatanımızın içinde iç ve dış odaklı hainler var. Tarihler boyu milletine, devletine ve insanlığa hizmet adına oldukça merhametli hizmetler eden Türk toplumu son yıllarda, sözde Avrupa ve sözde medeniyet beşiği ülkeler tarafından sorumsuz tembel bencil bir toplum yapısı intikam duygularıyla farklı bir millet oluşturma çalışmaları içinde. Türkiye Cumhuriyeti devleti düşmanları ülkemiz üzerinde oyunlarını oynamaya devam etmekte. Allah'tan dileğim, İnşallah amaçlarına ulaşamazlar.
Dostlar, Rabbimin bir sınav mı Müslüman kullarının sabrını denemesi mi bilemem ama bir gerçek var ki biz İslâm dinine gerçek manada yaşayıp, uygulayamadığımız sürece bu felaketlerinde ne ilk neden son olacağı kanısındayım. Sözde Müslümansız, lakin yaşantımız İslam dini Müslümanlıkla çelişkili. Lafa geldi mi en vatanperver, lafa geldi mi en Müslüman, lafa geldi mi en doğru..
Peki bu ülke, millet niye bu halde bir düşünmek lazım değil mi dostlar? Toplum olarak, millet olarak çevremizde olan ülkemizde olan olaylardan ders alıp, ivedilikle kendimize gelmek zorundayız. Evet tarihe kahramanlıklar yazan Ecdadımızın yaşadıklarıyla övünmek yerine, tarihine ecdadının yaptıklarının daha güzelini yapabilecek nesiller yetiştirmek, dünya üzerinde iyi iz bırakanlardan olmak dilek temennisiyle...
Biz Güçlü Bir Devlet, Milletiz. Her şeyin üstesinden geliriz...
Bizim Conilere değil, bizim biz olmaya, birbirimizi anlamaya, İslam kardeşliğine ihtiyacımız var. 
Allah bizi bize getirsin, dize getirmesin...

Hoşçakalın

 

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANAN HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI